Plugins - WooCommerce Shipping &amp - en to sv_SE translation catalogue (269 entries)

en: Your subscription was succesfully activated.
sv_SE: Din prenumeration har aktiverats!

en: Manage
sv_SE: Hantera

en: Usage
sv_SE: Användning

en: The subscription is already active.
sv_SE: Prenumerationen är redan aktiv.

en: The invoice number needs to be 9 or 13 digits in length
sv_SE: Fakturanumret måste vara 9 eller 13 siffror långt

en: The company website format is not valid
sv_SE: Formatet på företagets webbplats är inte giltigt

en: The email format is not valid
sv_SE: E-postformatet är inte giltigt

en: The phone number needs to be 10 digits in length
sv_SE: Telefonnumret måste vara tio siffror långt

en: General Information
sv_SE: Allmän information

en: %(carrierName)s not supported.
sv_SE: %(carrierName)s stöds inte.

en: Loading
sv_SE: Laddar in

en: Print customs form
sv_SE: Skriv ut anpassat formulär

en: WooCommerce Shipping & Tax Status
sv_SE: Status för WooCommerce Shipping & Tax

en: Connect your store to activate WooCommerce Shipping & Tax
sv_SE: Anslut din butik för att aktivera WooCommerce Shipping & Tax

en: Connect Jetpack to activate WooCommerce Shipping & Tax
sv_SE: Anslut Jetpack för att aktivera WooCommerce Shipping & Tax

en: ZIP/Postal code
sv_SE: Postnummer

en: Cancel connection
sv_SE: Avbryt anslutning

en: Company website
sv_SE: Företagets webbplats

en: Job title
sv_SE: Jobbtitel

en: Company name
sv_SE: Företagsnamn

en: This is the company info you used to create your UPS account
sv_SE: Detta är företagsinformationen du använder för att skapa ditt UPS-konto

en: Company information
sv_SE: Företagsinformation

en: Email
sv_SE: E-post

en: Address 2 (optional)
sv_SE: Adress 2 (valfritt)

en: Account number
sv_SE: Kontonummer

en: This is the account number and address from your UPS profile
sv_SE: Detta är kontonumret och adressen från din UPS-profil

en: General information
sv_SE: Allmän information

en: Connect your UPS account
sv_SE: Anslut ditt UPS-konto

en: Credentials
sv_SE: Uppgifter

en: Adult signature required
sv_SE: Signatur av vuxen krävs

en: Signature required
sv_SE: Signatur obligatoriskt

en: Mark this order as complete and notify the customer
sv_SE: Markera denna beställning som slutförd och avisera kunden

en: You save %s with WooCommerce Shipping
sv_SE: Du sparar %s med WooCommerce Shipping

en: No tracking information available at this time
sv_SE: Ingen spårningsinformation tillgänglig just nu

en: Connection error: unable to create label at this time
sv_SE: Anslutningsfel: kan inte skapa etikett just nu

en: Track Package | Track Packages
sv_SE[0]: Spåra paket
sv_SE[1]: Spåra paket

en: Which package would you like to track?
sv_SE: Vilket paket vill du spåra?

en: %(service)s label (#%(labelIndex)d)
sv_SE: %(service)s etikett (#%(labelIndex)d)

en: Add credit card
sv_SE: Lägg till kreditkort

en: Choose credit card
sv_SE: Välj kreditkort

en: Buy shipping label | Buy shipping labels
sv_SE[0]: Köp fraktetikett
sv_SE[1]: Köp fraktetiketter

en: Shipping rates
sv_SE: Fraktavgifter

en: Submit
sv_SE: Skicka

en: Total Weight (with package)
sv_SE: Total vikt (med paket)

en: QTY
sv_SE: ANTAL

en: Weight
sv_SE: Vikt

en: Select a package type
sv_SE: Välj en pakettyp

en: Your customer selected {{shippingMethod/}}
sv_SE: Din kund valde {{shippingMethod/}}

en: more info
sv_SE: mer information

en: Quarantine
sv_SE: Karantän

en: None
sv_SE: Ingen

en: Restriction type
sv_SE: Begränsningstyp

en: Details
sv_SE: Detaljer

en: Sample
sv_SE: Prov

en: Gift
sv_SE: Gåva

en: Documents
sv_SE: Dokument

en: Contents type
sv_SE: Innehållstyp

en: Value (per unit)
sv_SE: Värde (per enhet)

en: Weight (per unit)
sv_SE: Vikt (per enhet)

en: Save customs form
sv_SE: Spara anpassat formulär

en: Customs
sv_SE: Anpassade

en: Use address as entered
sv_SE: Använd adress som angetts

en: View on Google Maps
sv_SE: Visa på Google Maps

en: Verify with USPS
sv_SE: Verifiera med USPS

en: We were unable to automatically verify the address.
sv_SE: Vi kunde inte automatiskt verifiera adressen.

en: Verify address
sv_SE: Verifiera adress

en: %(message)s. Please modify the address and try again.
sv_SE: %(message)s. Ändra adressen och försök igen.

en: View details
sv_SE: Visa detaljer

en: Items
sv_SE: Varor

en: Package
sv_SE: Paket

en: Receipt
sv_SE: Kvitto

en: {{icon/}} Delete this package
sv_SE: {{icon/}} Ta bort detta paket

en: Done
sv_SE: Klart

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Weight of empty package
sv_SE: Vikt för tomt paket

en: Unique package name
sv_SE: Unikt paketnamn

en: Envelope
sv_SE: Kuvert

en: Box
sv_SE: Låda

en: This field is required.
sv_SE: Detta fält är obligatoriskt.

en: Payment
sv_SE: Betalning

en: Email Receipts
sv_SE: E-postkvitton

en: Choose a different card
sv_SE: Välj ett annat kort

en: To purchase shipping labels, add a credit card.
sv_SE: För att köpa fraktetiketter, lägg till ett kreditkort.

note: translators: Width placeholder for dimensions input
en: W
sv_SE: B

en: Disconnect
sv_SE: Koppla från

en: Activate
sv_SE: Aktivera

en: No activity yet
sv_SE: Ingen aktivitet ännu

en: Note
sv_SE: Obs

en: Refunded %(amount)s
sv_SE: Återbetalt %(amount)s

en: Note sent to customer
sv_SE: Notering skickad till kunden

en: Internal note
sv_SE: Intern notering

en: Show notes from %(date)s
sv_SE: Visa anteckningar från %(date)s

en: %(count)s event | %(count)s events
sv_SE[0]: %(count)s händelse
sv_SE[1]: %(count)s händelser

en: Toggle menu
sv_SE: Slå på/av meny

en: Logging
sv_SE: Loggning

en: Copy for support
sv_SE: Kopiera för support

en: You have unsaved changes. Are you sure you want to leave this page?
sv_SE: Du har osparade ändringar. Är du säker på att du vill lämna denna sida?

en: Value ($ per unit)
sv_SE: Värde ($ per enhet)

en: Weight (%s per unit)
sv_SE: Vikt (%s per enhet)

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Country where the product was manufactured or assembled
sv_SE: Land där produkten tillverkades eller monterades

en: Origin country
sv_SE: Ursprungsland

en: Optional
sv_SE: Valfritt

en: Retry
sv_SE: Försök igen

en: List of supported currencies.
sv_SE: Lista på valutor som stöds.

en: List of supported states in a given country.
sv_SE: Lista över delstater som stöds i ett givet land.

en: List of supported continents, countries, and states.
sv_SE: Lista över stödda kontinenter, länder och stater.

en: Sorry, you cannot view this resource.
sv_SE: Du kan inte visa denna resurs.

en: Sorry, you cannot list resources.
sv_SE: Du kan inte lista resurser.

en: Thousands separator for displayed prices in this country.
sv_SE: Tusentalsavgränsare för visade priser i detta land.

en: Full name of state.
sv_SE: Fullständigt namn på staten.

en: List of states in this country.
sv_SE: Lista över stater i detta land.

en: Number of decimal points shown in displayed prices for this country.
sv_SE: Antal decimaler som visas i visade priser för detta land.

en: Full name of country.
sv_SE: Fullständigt namn på landet.

en: Decimal separator for displayed prices for this country.
sv_SE: Decimala gränsare för visade priser för detta land.

en: Default ISO4127 alpha-3 currency code for the country.
sv_SE: Standard ISO4127 alfa-3 valutakod för landet.

en: ISO3166 alpha-2 country code.
sv_SE: ISO3166 alfa-2 landskod.

en: List of countries on this continent.
sv_SE: Lista på länder på denna kontinent.

en: There are no locations matching these parameters.
sv_SE: Det finns inga platser som matchar dessa parametrar.

[ctx: %s - ZIP/Postal code checkout field label]
en: Invalid %s entered.
sv_SE: Ogiltigt %s angivet.

[ctx: %s - ZIP/Postal code checkout field label]
en: %s does not match the selected state.
sv_SE: %s matchar inte den valda delstaten.

en: There was a problem updating your saved credit cards.
sv_SE: Det var ett problem att uppdatera dina sparade kreditkort.

en: No labels found for this period
sv_SE: Inga etiketter hittades för denna period

en: Total
sv_SE: Totalt

en: Refund
sv_SE: Återbetalning

en: Price
sv_SE: Pris

en: Order
sv_SE: Beställning

en: Time
sv_SE: Tid

en: Last 7 days
sv_SE: Senaste 7 dagarna

en: This month
sv_SE: Denna månad

en: Last month
sv_SE: Förra månaden

en: Year
sv_SE: År

en: Export CSV
sv_SE: Exportera CSV

en: Other Log
sv_SE: Andra loggar

en: Write diagnostic messages to log files. Helpful when contacting support.
sv_SE: Skriv diagnostiska meddelanden till loggfiler. Användbart när du kontaktar support.

en: Link account
sv_SE: Länka konto

en: Link your PayPal account
sv_SE: Länka ditt PayPal-konto

en: Link a PayPal account
sv_SE: Länka ett PayPal-konto

en: Refresh
sv_SE: Uppdatera

en: Tracking number
sv_SE: Spårningsnummer

en: Provider
sv_SE: Leverantör

en: Tax Class
sv_SE: Momssats

en: Shipping
sv_SE: Frakt

en: Priority
sv_SE: Prioritet

en: Tax Name
sv_SE: Momsnamn

en: Rate %
sv_SE: Betygsätt %

en: ZIP/Postcode
sv_SE: Postnummer

en: Country Code
sv_SE: Landskod

en: Enable automated taxes
sv_SE: Aktivera automatisk moms

en: Disable automated taxes
sv_SE: Inaktivera automatisk moms

en: Automated taxes
sv_SE: Automatisk moms

en: Setup complete.
sv_SE: Inställningen är slutförd.

note: translators: %s: list of features, potentially comma separated
en: You can now enjoy %s.
sv_SE: Du kan nu använda %s.

en: automated tax calculation
sv_SE: automatisk momsberäkning

en: smoother payment setup
sv_SE: smidig betalningskonfigurering

en: automated tax calculation and smoother payment setup
sv_SE: automatisk momsberäkning och smidigare betalningsinställning

en: Required
sv_SE: Obligatorisk

en: Your shipping settings have been saved.
sv_SE: Dina leveransinställningar har sparats.

en: Dimensions
sv_SE: Mått

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Packages to be Shipped
sv_SE: Paket att skicka

en: Add to a New Package
sv_SE: Lägg till i ett nytt paket

en: Individually Shipped Item
sv_SE: Individuellt skickade varor

en: Item Dimensions
sv_SE: Mått på vara

en: Please select a package
sv_SE: Vänligen ange emballage

en: Order not found
sv_SE: Beställningen hittades inte

en: Got it, thanks!
sv_SE: Jag fattar, tack!

en: Activate Jetpack and connect
sv_SE: Aktivera Jetpack och anslut

en: Install Jetpack and connect
sv_SE: Installera Jetpack och anslut

en: Something went wrong. Please try connecting to Jetpack manually, or contact support on the WordPress.org forums.
sv_SE: Något gick fel. Försök att ansluta till Jetpack manuellt, eller kontakta support på WordPress.org-forumet.

en: Connecting...
sv_SE: Ansluter…

en: Activating...
sv_SE: Aktiverar…

en: Discounted Shipping Labels
sv_SE: Rabatterade fraktetiketter

[ctx: date is of the form MM/YY]
en: Expires %(date)s
sv_SE: Löper ut %(date)s

en: Add another credit card
sv_SE: Lägg till ett annat kreditkort

en: %(selectedCount)d package selected | %(selectedCount)d packages selected
sv_SE[0]: %(selectedCount)d paket valt
sv_SE[1]: %(selectedCount)d paket valda

en: Unable to get your settings. Please refresh the page to try again.
sv_SE: Det går inte att få dina inställningar. Uppdatera sidan för att försöka igen.

en: %(numSelected)d service selected | %(numSelected)d services selected
sv_SE[0]: %(numSelected)d tjänst vald
sv_SE[1]: %(numSelected)d tjänster valda

en: %(item)s from {{pckg/}}
sv_SE: %(item)s från {{pckg/}}

en: {{itemLink/}} is currently in {{pckg/}}.
sv_SE: {{itemLink/}} är för närvarande i {{pckg/}}.

en: Where would you like to move it?
sv_SE: Var skulle du vilja flytta det?

en: Unsaved changes made to packages
sv_SE: Osparade ändringar gjorda i paket

en: There are no items in this package.
sv_SE: Det finns inga varor i detta paket.

en: Ship in original packaging
sv_SE: Levereras i originalförpackning

en: Request refund
sv_SE: Begär återbetalning

en: Reprint
sv_SE: Skriv ut igen

en: Paper size
sv_SE: Pappersstorlek

en: No packages selected
sv_SE: Inga paket valda

en: Move
sv_SE: Flytta

en: Create new label
sv_SE: Skapa ny etikett

en: All packages selected
sv_SE: Alla paket valda

en: Add
sv_SE: Lägg till

en: Add a credit card
sv_SE: Lägg till ett kreditkort

note: translators: %d: Deleted Product ID
en: #%d - [Deleted product]
sv_SE: #%d - [Ta bort produkt]

en: There was an error installing Jetpack. Please try installing it manually.
sv_SE: Det var det fel att installera JetPack. Prova installera det manuellt.

en: Shipping Labels
sv_SE: Fraktetiketter

en: Phone
sv_SE: Telefon

en: Connect
sv_SE: Anslut

en: Save Settings
sv_SE: Spara inställningar

en: Your changes have been saved.
sv_SE: Dina ändringar har sparats.

en: Expand
sv_SE: Expandera

en: Dismiss
sv_SE: Avfärda

en: You have unsaved changes.
sv_SE: Du har osparade ändringar.

en: Type of package
sv_SE: Typ av paket

en: Add package | Add packages
sv_SE[0]: Lägg till paket

en: Invalid value.
sv_SE: Ogiltigt värde.

en: This field is required
sv_SE: Detta fält är obligatoriskt

en: Package name
sv_SE: Paketnamn

en: This field must be unique
sv_SE: Detta fält måste vara unikt

en: Save changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Untitled
sv_SE: Utan rubrik

en: Dimensions (L x W x H)
sv_SE: Dimensioner (L x B x H)

en: All services selected
sv_SE: Alla tjänster valda

en: Expand Services
sv_SE: Expandera tjänster

en: Service
sv_SE: Tjänst

en: Price adjustment
sv_SE: Prisjustering

en: Saved Packages
sv_SE: Sparade paket

en: Tracking
sv_SE: Spårning

en: Create shipping label | Create shipping labels
sv_SE[0]: Skapa fraktetikett

en: Name
sv_SE: Namn

en: Company
sv_SE: Företag

en: Address
sv_SE: Adress

en: City
sv_SE: Ort

en: State
sv_SE: Delstat

en: Country
sv_SE: Land

en: Invalid address
sv_SE: Ogiltig adress

en: Origin address
sv_SE: Ursprungsadress

en: Destination address
sv_SE: Destinations adress

en: Address entered
sv_SE: Adress angiven

en: Edit address
sv_SE: Redigera adress

en: Suggested address
sv_SE: Föreslagen adress

en: Use selected address
sv_SE: Använd vald adress

en: Use these packages
sv_SE: Använd dessa paket

en: Request a refund
sv_SE: Begär en återbetalning

en: Purchase date
sv_SE: Inköpsdatum

en: Amount eligible for refund
sv_SE: Belopp berättigat till återbetalning

en: If there was a printing error when you purchased the label, you can print it again.
sv_SE: Om det uppstod ett utskriftsfel när du köpte etiketten kan du skriva ut den igen.

en: NOTE: If you already used the label in a package, printing and using it again is a violation of our terms of service and may result in criminal charges.
sv_SE: OBS! Om du redan använt etiketten i ett paket, är det en kränkning av våra användarvillkor och det kan leda till straffavgifter.

en: Print
sv_SE: Skriv ut

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: More
sv_SE: Mer

en: Invalid PDF request.
sv_SE: Ogiltig PDF-begäran.

en: Unknown package
sv_SE: Okänt paket

en: Unable to update service settings. Validation failed. %s
sv_SE: Det gick inte att uppdatera serviceinställningarna. Validering misslyckades. %s

en: Unable to update service settings. The form data could not be read.
sv_SE: Det gick inte att uppdatera serviceinställningarna. Formulärdata kunde inte läsas.

en: Unable to update settings. The form data could not be read.
sv_SE: Det gick inte att uppdatera inställningarna. Formulärdata kunde inte läsas.

en: Unable to update settings. %s
sv_SE: Det gick inte att uppdatera inställningarna. %s

en: Note: Jetpack is connected, but development mode is also enabled on this site. Please disable development mode.
sv_SE: Obs! Jetpack är ansluten, men utvecklingsläget är också aktiverat på denna webbplats. Inaktivera utvecklingsläget.

en: Shipping Label
sv_SE: Fraktetikett

en: Rest of the World
sv_SE: Resten av världen

[ctx: A service with an unknown title and unknown method_title]
en: Unknown
sv_SE: Okänd

en: Debug
sv_SE: Felsök

en: Services
sv_SE: Tjänster

[ctx: This section displays the overall health of WooCommerce Shipping & Tax and the things it depends on]
en: Health
sv_SE: Hälsa

en: Need help?
sv_SE: Behöver du hjälp?

en: Log is empty
sv_SE: Loggen är tom

en: Disabled
sv_SE: Inaktiverad

en: Enabled
sv_SE: Aktiverad

en: %s Shipping Zone
sv_SE: %s fraktzon

en: Setup for this service has not yet been completed
sv_SE: Inställningen för denna tjänst har ännu inte slutförts

en: Jetpack %s is connected and working correctly
sv_SE: Jetpack %s är ansluten och fungerar korrekt

en: Jetpack is not connected to WordPress.com. Make sure the Jetpack plugin is installed, activated, and connected.
sv_SE: Jetpack är inte ansluten till WordPress.com. Se till att tillägget Jetpack är installerat, aktiverat och anslutet.

en: Jetpack %s or higher is required (You are running %s)
sv_SE: Jetpack %s eller högre krävs (Du kör %s)

en: Please install and activate the Jetpack plugin, version %s or higher
sv_SE: Installera och aktivera tillägget Jetpack, version %s eller högre

en: WooCommerce %s is configured correctly
sv_SE: WooCommerce %s är korrekt konfigurerad

en: Please set Base Location in WooCommerce Settings > General
sv_SE: Ställ in basplats i WooCommerce-inställningar > Allmänt

en: WooCommerce %s or higher is required (You are running %s)
sv_SE: WooCommerce %s eller högre krävs (Du kör %s)

en: Dismiss this notice
sv_SE: Avfärda denna notis
